مجله اتوکالا

روش صحیح اتو کردن شلوار مردانه

چگونه شلوار مردانه را صحیح اتو کنیم؟
زمان مطالعه: [rt_reading_time] دقیقه

نحوه اتو کردن شلوار مردانه نقش مهمی در ایست آن دارد. به طوری که اگر شلوار به صورت درست و اصولی اتو نشود، شکل ظاهری شیکی نخواهد داشت. با خود فکر کنید که اگر نتوانید شلوار مردانه را به خوبی اتو بکشید و شلوار چروک باشد، هر چند فرد به خود عطرهای گران قیمت بزند و یا کفش و کت شیکی داشته باشد، باز وجود چروک‌های شلوارش، نامرتب به نظر می‌رسد. در واقع اتو کردن شلوار، راز اعتماد به نفس آقایان در موقعیت های مختلف است. اگر شما نیز با اتو کردن شلوارهای مردانه مشکل دارید، در ادامه این مقاله از اتو کالا همراه ما باشید تا با ترفندهای طلایی اتو کردن شلوار مردانه آشنا شوید.

نکات اتو کردن شلوار مردانه

برای اتو شلوار مردانه بهتر است به یک سری توصیه‌ها و نکات هرچند کوچک و جزئی دقت داشته باشید. به این ترتیب می‌توانید اتوی شلوار مردانه را به شکل صحیح و اصولی انجام دهید. این نکات عبارتند از:

 • بهتر است برای ایمنی کار و راحت‌تر اتو شدن لباس از میز اتو استفاده کنید.
 • اتو را به برق بزنید و درجه آن را برای اتو کردن لباس تنظیم کنید.
 • قبل از شروع به اتوکشی، حتماً سطح آن را تمیز کنید. اگر چسب یا هر ماده دیگری به سطح اتو چسبیده باشد، حتماً با یک پارچه نمدار و کمی زبر آن را از بین ببرید. در صورتی که اتوی شما کثیف است به مقاله از بین بردن انواع لکه از کف اتو مراجعه نمایید.
 • اتو را از آب پر کنید و حین اتو کردن با استفاده از دکمه بخار کیفیت کار خود را افزایش دهید.
 • حتماً لباستان را قبل از اتوکشی بشویید و تمیز کنید؛ چراکه اتو کردن لباس‌های کثیف و آلوده باعث کاهش کیفیت اتوکشی می‌شود.
 • اگر شلوار مردانه برچسب راهنما داشت، حتماً اطلاعات روی برچسب را بخوانید و به تناسب آن از دمای مناسب برای اتو کردن شلوار مردانه استفاده کنید.
 • اگر شلوار شما جنس سختی دارد و به آسانی اتو نمی شود به مقاله آموزش اتو کردن لباس هایی که سخت اتو می شوند مراجعه نمایید.

آموزش اتو کردن شلوار مردانه

اگر آموزش اتو کردن شلوار مردانه را یاد باشید، می‌توانید خیلی راحت شلوارهای مردانه را اتو کنید. بدون آنکه کمترین ایرادی در کار شما وجود داشته باشد و یا تغییری در شکل ایستایی شلوار ایجاد شود. شاید این سوال ذهن شما را هم درگیر کرده که شلوار مردانه را چگونه اتو کنیم؟ برای پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که بهتر است برای اتوکشی شلوار مردانه از اتوی بخار استفاده کنید.

شلوار را از قسمت بالا اتو بکشید و روی قسمت‌های مختلف مانند جیب، پل کمربند، قسمت زیپ و… اتو را بیشتر فشار دهید. قسمت پشت شلوار اطراف زیپ و اطراف جیب عقب را با وسواس و دقت بیشتری اتو بکشید؛ چرا که این قسمت‌ها بیشتر چروک می‌شوند.

پس از اتمام بخش‌های بالایی حالا نوبت به پاچه شلوار می‌رسد. برای اینکه روی شلوار خط اتوی صاف و خوش ایست ایجاد کنید، باید این قسمت را نیز با دقت و وسواس بالایی اتو بکشید. ابتدا درزهای کناری شلوار را دقیقاً روی هم قرار دهید. اگر به این موضوع دقت نکنید، خط اتوی نهایی کج خواهد شد. پس از صاف کردن شلوار و قرار دادن درزها روی هم، حالا به آرامی اتو را روی شلوار بکشید و در هر قسمت چند ثانیه مکث کنید. سعی کنید در حین کار از بخار اتو استفاده کنید تا خط اتو تیزتر و دقیق‌تر ایجاد شود.

مراحل اتو کردن شلوار مردانه

برای اتو کردن شلوار مردانه باید مراحل زیر را طی کنید.

 1. ابتدا شلوار را بشویید و خشک کنید.
 2. اتو را از آب پر کنید و به برق بزنید.
 3. درجه اتو را تنظیم کنید.
 4. سطح اتو را از آلودگی‌ها پاک کنید.
 5. درزهای شلوار را روی هم قرار دهید.
 6. اتو را روی شلوار بگذارید و برای تثبیت خط اتو از دکمه بخار استفاده کنید.

نکات مهم در حین اتو زدن شلوار مردانه

شما با مطالعه راهنمای جامع اتو کردن شلوار مردانه می‌توانید شلوارهای مردانه را به بهترین شکل ممکن اتو بکشید. این نکات مهم عبارتند از:

 • اولین نکته مهم در اتو کردن شلوار مردانه این است که به هیچ عنوان اتو را روی لباس نکشید. فقط کافی است اتو را روی بخش‌های مختلف شلوار بگذارید و برای صاف شدن و از بین رفتن چروک‌ها اندکی آن را فشار دهید.
 • برای تثبیت اتوکشی حتماً از دکمه بخار استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که در شروع کار چروک‌ها راحت باز شوند.
 • برای اینکه روی پارچه شلوار برق نیفتد یک لایه پارچه نازک و نخی بین اتو و شلوار قرار دهید.
 • پس از اتمام اتوکشی شلوار را روی چوب رختی آویزان کنید تا چروک نشود و حالت آن حفظ شود.
 • برای راحت‌تر شدن اتوکشی و افزایش کیفیت نهایی کار بهتر از شلوار را در حالت مرطوب اتو کنید.

آموزش خط اتو انداختن شلوار مردانه

در آموزش اتو کردن شلوار مردانه باید به این موضوع دقت کنید که خط اتو در شلوار نقش مهمی در ایستایی بهتر و ظاهر زیباتر شلوار دارد. در واقع شلوارهایی که خط اتوی تیز و شق و رق دارند، بسیار خوش ایست هستند و باعث جذابیت و زیبایی تیپ و استایل افراد می‌شوند.

برای خط اتو انداختن روی شلوار مردانه همان طور که پیش‌تر نیز بیان کردیم، ابتدا درزهای کناری شلوار را دقیق روی هم قرار دهید و سپس اتو بکشید. سعی کنید در بخش خط شلوار اتو را بیشتر فشار دهید و چند ثانیه بیشتر مکث کنید.

در پارچه‌هایی با جنس نرم و لطیف، اتو کردن کمی مشکل‌تر می‌شود. اما شلوارهایی که جنس ضخیم‌تری دارند، به راحتی اتو می‌شوند و هیچ مشکلی ندارند؛ بنابراین اگر شلوار شما جنسی نرم و لطیف دارد، اتوکشی را با ظرافت بیشتر و صبر و حوصله انجام دهید تا نتیجه خوبی از کار بگیرید.

علت کج شدن خط اتو شلوار چیست

ممکن است پس از اتو کردن شلوار مردانه و پوشیدن آن متوجه شوید که خط اتوی شلوار کج شده است. علت کج شدن خط اتو ممکن است به بی‌دقتی شما هنگام اتو زدن، مربوط شود. اگر در قرار دادن درزهای شلوار روی هم دقت کافی نکنید، خط اتوی شلوار کج می‌شود و ظاهر خوبی نخواهد داشت.

علاوه بر آن از دیگر دلایل کج شدن خط اتوی شلوار می‌توان به کشیدن اتو روی شلوار اشاره کرد. اگر اتو را صاف روی خط اتو نکشید یا بیش از حد اتو را بکشید، نتیجه نهایی کار آنطور که انتظار دارید از آب در نمی‌آید.

از دیگر دلایلی که در کج شدن خط اتوی شلوار مردانه نقش دارد، عدم استفاده از سطحی صاف مانند میز اتو است؛ بنابراین اگر می‌خواهید خط اتوی شلوار شق و رق باشد، حتماً از میز اتو یا یک سطح کاملاً صاف استفاده کنید.

نحوه‌ی اتوی شلوار مردانه با اتو پرس

اتو پرس یکی از انواع اتو است که می‌توانید برای اتو کردن شلوار از آن استفاده کنید. با استفاده از این اتو می‌توانید بخش‌های مختلف شلوار را به راحتی و در کمترین زمان ممکن اتو بکشید. این اتو در مقایسه با اتوهای معمولی حجم بخار بیشتری دارد و با توجه به فشار زیادی که به شلوار وارد می‌کند، باعث اتوکشی بهتر، راحت‌تر و در نهایت ایستایی زیباتر می‌شود.

برای اتو کردن شلوار مردانه با استفاده از این اتو ابتدا یکی از پارچه‌های شلوار را وارد قسمت پایینی اتو یعنی تخته اتو کنید. سپس اتو را روی قسمت مورد نظر قرار دهید و پس از چند ثانیه آن را بردارید. به همین ترتیب بخش‌های مختلف شلوار را روی تخته اتو قرار دهید و آن را پرس کنید.

بعد از اتمام اتوکشی پاچه‌های شلوار، باید قسمت کمر شلوار و قسمت پل‌ها را اتو بکشید. به همین منظور شلوار را از قسمت کمر روی میز اتو بگذارید و پس از صاف کردن آن، اتو را روی شلوار قرار دهید. برای اتو کردن این قسمت بهتر است از فشار بیشتر و بخار زیاد استفاده کنید تا شلوار به خوبی صاف شود.

اگر برای ایجاد خط اتو روی شلوار با مشکل مواجه می‌شوید، بهتر است قبل از اتوکشی با استفاده از یک صابون خیاطی محل خط شلوار را علامت بزنید. به این شکل در ایجاد خط اتو مشکلی نخواهید داشت.

کلام آخر

پوشیدن شلوارهایی صاف همراه با خط اتو دقیق، تاثیر بسیار زیادی در شیک نشان دادن استایل آقایان دارد. از این رو نحوه اتو کردن شلوار مردانه اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر می‌خواهید شلواری با خط اتو عالی بکشید، بهتر است نگاهی به مطالبی که در این مقاله بیان کردیم، بیندازید.

دیگر مقالات این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
حساب کاربری من
خانه
وبلاگ