مجله اتوکالا

انواع کفه‌های اتو بخار | بهترین جنس کف اتو بخار چیست؟

انواع کفه ی اتو بخار ازبرندهای مختلف
زمان مطالعه: [rt_reading_time] دقیقه

کفه اتو بخار یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب اتو بخار مناسب است. انتخاب کفه اتو بخار مناسب رابطه مستقیم با کیفیت اتو کردن لبا‌س دارد. زمانی که قصد اتو کردن لباسی را دارید مطمئنا تمایل ندارید که لباس دچار سوختگی، برق افتادن، لک شدن و یا چسبندگی با اتو شود. کفه اتو بخار بر روی همه این موارد تاثیر دارد. پس زمانی که قصد خرید اتو بخار را دارید، بهتر است در پی راهنمای خرید انواع کفه بخار را باشید.

گرما و بخار تولیدشده توسط اتو بخار، از طریق کفه اتو بخار به لباس شما منتقل می‌شوند. با این حساب می‌توان گفت اتوی مناسب باید دارای بهترین کفه اتو بخار باشد. برطرف کردن با کیفیت بالای چروک‌ها بدون آسیب رسیدن به پارچه، زمان کمتر برای اتو کشیدن و مسائل اقتصادی عوامل تعیین کننده برای انتخاب  اتو بخار به حساب می‌آیند. در این مقاله با انواع کفه اتو بخار آشنا می‌شویم تا بتوانید با توجه به نیاز خود بهترین کفه اتو بخار را انتخاب کنید.

انواع کفه اتو بخار

شرکت‌های مختلف تولیدکننده اتو بخار، کفه‌های متفاوتی را بر روی اتو بخار خود نصب می‌کنند که هر کدام خصوصیات خود را دارا است. در ادامه به بررسی مشخصات، مزایا و معایب پنج مدل کفه اتو بخار موجود در بازار می‌پردازیم.

سرامیک

یکی از انواع کفه اتو بخار، کفه سرامیک است. در واقع این کفه از آلومینیوم یا پلاستیک ساخته می‌شود و فقط دارای پوششی از سرامیک است. رسانایی گرمایی کفه سرامیک بالا است و در نتیجه اتو به سرعت آماده استفاده می‌شود. پخش گرما در سطح کفه سرامیک به صورت یکنواخت است.
کفه اتو بخار سرامیکی به خوبی چروک‌های پارچه را برطرف می‌کند. در دمای بالا بین لباس و اتو چسبندگی وجود ندارد. این کفه در برابر خراشیدگی و ساییدگی ، کفه‌ای مقاوم به حساب می‌آید. تمیز کردن کفه اتو بخار سرامیک به راحتی و با سرعت امکان‌پذیر است.
می‌توان دو مورد را به عنوان ایراد کفه اتو بخار سرامیک مطرح کرد. هنگام اتو کردن پارچه‌های نازک و ظریف مانند ابریشم در دمای بالا، احتمال ذوب شدن پارچه‌ها وجود دارد. گذشت زمان باعث از بین رفتن پوشش سرامیک می‌شود.

تیتانیوم

کفه اتو بخار تیتانیوم با سطح صیقلی و براق و وزن سبک، به راحتی قابل تشخیص است. در ساخت این کفه از آلومینیوم و فولاد استفاده می‌شود، سپس روکشی از جنس تیتانیوم روی کفه اتو بخار را می‌پوشاند. مشخصات سطح این کفه باعث می‌شود تا تمیز کردن کفه به راحتی امکان‌پذیر باشد. توزیع یکسان گرما در سطح کفه، حرکت روان بر روی پارچه، مقاومت در برابر خراش و سایش و عدم ایجاد چسبندگی بین لباس و اتو از نکات مثبت این نوع کفه اتو بخار هستند.
کفه اتو بخار تیتانیوم دارای معایبی است مانند احتمال آسیب زدن و ذوب کرده پارچه‌های با ظرافت بالا. هنگام اتو کردن لباس در دمای بالا با کفه تیتانیوم، ممکن است لباس سوزانده شود. علاوه بر اینها تیتانیوم رسانایی گرمایی نسبتا پایینی دارد.

کفه تیتانیومی اتو بخار
در این تصویر کفه تیتانیومی یک اتو بخار را مشاهده می‌کنید. از نکات مثبت این نوع کفی میتوان به عدم چسبندگی به لباس اشاره کرد.

استیل

در گذشته جنس کفه اتو بخار از آهن بود و سپس استیل جایگزین آهن شد. گرما در سطح کفه اتو بخار استیل به صورت مساوی پخش می‌شود و این کفه بر روی پارچه دارای حرکت روان و راحت است. به دلیل وجود کروم در ساخت کفه استیل، این کفه دارای مقاومت بالایی در برابر خراش و سایش است و دوام بالایی دارد. پاک کردن کفه استیل نسبتا راحت است. در بین انواع کفه اتو بخار، کفه استیل دارای قیمت پایین‌تری است و از نظر اقتصادی هزینه کمتری نیاز دارد.
کفه اتو بخار استیل دارای معایبی است. مثلا ممکن است پارچه‌های ظریف را بسوزاند. عیب دیگر به وجود آمدن چسبندگی بین اتو و پارچه در دمای بالا است، مخصوصا در مورد پارچه‌های نایلونی و غیر نخی. برق انداختن لباس‌ها به ویژه لباس‌های تیره و سنگین بودن اتو با کفه استیل از دیگر معایب کفه اتو بخار استیل به شمار می‌آیند.

کفه اتو بخار نچسب

در ساخت کفه اتو بخار نچسب که به کفه تفلون هم معروف است، از مواد مختلفی استفاده می‌شود. موادی مانند تفلون، آلومینیوم و سیلیکون این توانایی را دارند که حالت نچسب بودن را در کفه اتو بخار به وجود بیاورند. این کفه‌ها یکی از انواع کفه اتو بخار هستند که به خاطر خاصیت نچسب بودن خود، چسبندگی بین اتو و لباس را از بین می‌برند. اتو کردن پارچه‌های نازک با این کفی راحت و بدون خطر سوختن است. حرارت در کفه اتو بخار نچسب به صورت یکسان پخش می‌شود. این کفه‌ها سبک و بادوام بالا هستند.
یکی از معایب کفه اتو بخار نچسب، از بین رفتن پوشش نچسب طی مرور زمان است. پوشش کفه اتو بخار نچسب نیاز به مراقبت زیادی دارد. امکان شکنندگی این پوشش هنگام برخورد با دکمه، زیپ و دیگر اشیاء بسیار بالا است.

استیم گلاید

شرکت معتبر فیلیپس اولین عرضه‌کننده کفه استیم گلاید به حساب می‌آید. اصلی‌ترین مواد کفه باکیفیت استیم گلاید از ترکیب سرمت و شیشه یا سرامیک تولید می‌شود. کفه استیم گلاید دارای سطحی بسیار صاف است و به راحتی بر روی انواع پارچه حرکت می‌کند وجابجا می‌شود. حرکت روان علاوه بر بالا بردن سرعت و کیفیت اتو کردن باعث برطرف شدن آسیب به صورت نخ‌کش شدن پارچه می‌شود.
کفی استیم گلاید به خاطر مواد سازنده‌اش دارای مقاومت بالا در برابر سایش و خراش است. رسانایی گرمایی این کفی بسیار مناسب و به صورت یکنواخت است. اتو بخار با کفه استیم گلاید به سرعت گرم می‌شود و حرارت در تمام سطح کفی یکسان و یکنواخت پخش می‌شود.
منافذ خروج بخار کفه استیم گلاید قطره‌ای شکل و در اندازه‌های مختلف هستند. این منافذ ریز و متراکم باعث می‌شوند بخار به صورت پرقدرت خارج شود.

کفه استیم گلاید اتو بخار فیلیپس
کفه استیم گلاید یکی از بهترین جنس های کفه است که از ترکیب سرمت و شیشه یا سرامیک تولید می‌شود. منافذ این نوع کفی قطره‌ای هستند و باعث می‌شود بخار باقدرت خارج شود.

استیم گلاید پلاس

کفه اتو بخار استیم گلاید پلاس دارای خصوصیات کفه استیم است. این کفه بسیار باکیفیت دارای یک نوک تیز است که توانایی اتو کردن بسیاری از قسمت‌های سخت لباس را فراهم می‌کند. با این کفه می‌توان نواحی کناری دکمه‌ها، درزها، پلیسه‌ها و دیگر قسمت‌های لباس را به خوبی و با دقت بالا اتو کرد.
پخش گرمای یکنواخت، رسانایی گرمایی بالا، حرکت نرم و روان روی انواع پارچه، مقاومت در برابر خراش و سایش و عدم ایجاد چسبندگی بین اتو لباس از دیگر مزایای کفه اتو بخار استیم پلاس به شمار می‌آیند.

نتیجه‌گیری

آنچه در این مقاله خواندید مطالب لازمی بود که برای انتخاب یکی از انواع کفه اتو بخار باید به آن‌ها توجه کنید. دقت به مشخصات، مزایا و معایب انواع کفه اتو بخار موجود در بازار به شما کمک می‌کند تا بهترین کفه اتو بخار را از بین انواع مختلف آن، با توجه به نیازتان انتخاب کند و سال‌ها بدون دردسر از اتو بخار خود استفاده کنید.آنچه در این مقاله خواندید مطالب لازمی بود که برای انتخاب یکی از انواع کفه اتو بخار باید به آن‌ها توجه کنید.

دیگر مقالات این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
حساب کاربری من
خانه
وبلاگ