مجله اتوکالا

روش صحیح اتو کردن پیراهن مردانه یقه دار

درست ترین روش اتو کردن پیراهن مردانه یقه دار چیست؟
زمان مطالعه: [rt_reading_time] دقیقه

اتو کردن پیراهن مردانه کار سختی نخواهد بود اگر اصول و مراتب اتو کشی را به طور دقیق  و منظم رعایت کنید. یکی از اصول موثر و مهم در شیک پوشی، داشتن لباس هایی کاملاً صاف و بدون چروک است که این موضوع نیازمند اتو کشی صحیح لباس ها است. اتو کردن هر نوع لباس اصول خود را دارد. پیراهن های مردانه یقه دار، پر مصرف ترین پوشاک آقایان نیز از این مسئله مستثنی نیستند. درست اتو زدن لباس ها یک مهارت است و ما در ادامه به آموزش اتو کردن پیراهن مردانه یقه دار، نکات مهم در اتو کردن لباس های مردانه یقه دار و نحوه اتو کردن پیراهن مردانه به طور صحیح خواهیم پرداخت.

وسایل مورد نیاز برای اتو کشی

برای اتو زدن لباس ها به بهترین نحوه ممکن نیاز است تا ابزار مورد نیاز آن را تهیه و استفاده کنید. از مهم ترین ابزار برای اتو یقه پیراهن مردانه باید به اتو مناسب، میز اتو، آب پاش و حوله و پارچه اشاره کرد. در ادامه به توضیح این موارد می‌پردازیم

اتو مناسب

   اتو اصلی ترین و مهم ترین وسیله ای است که برای اتو کردن لباس ها به آن نیاز دارید. اتو مناسب و با کیفیت، باید ویژگی هایی همچون داشتن  کف صاف و غیر چسبنده، توان بخار دهی بالا، توان گرمایشی بیشتر و تنظیم دما را داشته باشد. اگر در مرحله خرید اتو هستید و نمی دانید چه اتویی مناسب نیاز شماست به شما توصیه می کنیم مقاله چه اتویی برای ما مناسب است چه اتویی برای ما مناسب است را مطالعه کنید.

میز اتو

   اتو زدن بر روی میز اتو باعث می شود تا به تمامی قسمت های پیراهن تسلط و دسترسی داشته باشید. سطح صاف و محکم میز اتو کمک می‌کند تا چروک‌ های لباس سریع ‌تر صاف شوند و کار اتوکشی لباس بهتر انجام شود.

آب و اسپری آب پاش

   در جاهایی از لباس که چروک ها عمیق و زیاد است، می توانید با پاشیدن آب، خطوط چروک  لباس را نرم کنید و اتو کشی را راحت ‌تر انجام دهید. در اکثر اتو ها دکمه آب پاش تعبیه شده ولی در اتو های قدیمی تر که همچین امکانی وجود ندارد می توانید به وسیله اسپری آب پاش فرآیند اتو کشی را راحت تر کنید.

حوله و پارچه محافظ

   در لباس های نازک که الیاف حساسی دارند برای جلوگیری از آسیب به بافت پیراهن ‌ها توصیه می شود تا هنگام استفاده از اتو از حوله یا پارچه‌ های محافظ از جنس کتان استفاده کنید. این حوله یا پارچه ها به ‌عنوان یک لایه محافظتی عمل می کند و از سوختن یا لکه‌ شدن پیراهن شما جلوگیری می کنند. توجه داشته باشید که از حوله یا پارچه با رنگ روشن و یا سفید استفاده کنید تا به پیراهن شما رنگ پس ندهد.

چگونه پیراهن مردانه یقه دار را اتو کنیم؟

پس از فراهم کردن ابزار مورد نیاز برای اتو کشی پیراهن، نوبت به مراحل اتو زدن لباس ها و روش صحیح هر مرحله می رسد. مراحل اتو کردن بخش یقه، بخش سر آستین، جلو پیراهن، پشت آن و آستین می‌باشد. در ادامه به توضیح نحوه این موارد پرداخته‌ایم.

نحوه اتو کردن یقه پیراهن مردانه

   در هنگام اتو کردن پیراهن های مردانه یقه دار، در مرحله اول پس از تنظیم دمای اتو متناسب با جنس الیاف پارچه، اتو کردن را از یقه شروع کنید. ابتدا، یقه را به طور باز و صاف بر روی میز اتو قرار داده و بعد از مرطوب کردن آن بخش، اتو را به آرامی از بالا به سمت پایین به صورت مداوم بکشید تا چین و چروک های یقه صاف شود و سپس یقه را تا زده و این بار خط تا را اتو کنید و مراقب باشید از دوطرف به یک اندازه تا کرده باشید تا یقه کج نباشد و هنگام اتو کردن خط تا، یقه را از یک طرف بلند کنید تا یقه بعد از اتو انحنای خود را حفظ کند و هنگام پرو لباس روی گردن درست و زیبا بایستد.

نحوه اتو  کشی بخش سر آستین پیراهن مردانه

   اتو کردن سر آستین نیز مانند یقه دارای اهمیت بسیار بوده و زودتر از بخش های دیگر لباس باید آن را اتو کنید. برای اتوی بخش سر آستین باید دکمه های آن را باز کرده و اتو را ابتدا از سمت داخلی لباس از پایین به بالا بکشید تا چین و چروک ها صاف شود. سپس همین کار را برای لایه بیرونی انجام دهید و پس از بستن دکمه ها دوباره اتو کنید. در طول اتو کردن پیراهن مردانه به دکمه های سر آستین،  یقه و پیراهن توجه داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که اتو را بر روی آن ها قرار نخواهید داد.

نحوه اتوکشی قسمت جلویی پیراهن مردانه

   پیراهن را بر روی میز اتو قرار دهید و آن را صاف کنید. اتو کردن را از قسمت پایین لباس شروع و تا دکمه ها ادامه دهید. سپس اتو را تا بالا و سمت شانه حرکت دهید و این کار را به صورت رفت و برگشتی ادامه دهید. اگر قسمت جلویی پیراهن دارای جیب بود، این قسمت را از پایین به بالا با دقت بکشید و همیشه مراقب  دوخت های برجسته و رو کار لباس باشید تا در هنگام اتو جهت آن عوض نشود و یا حالت آن تغییر نکند. 

نحوه اتو کردن بخش پشتی پیراهن مردانه

   در این مرحله پشت پیراهن را به طور صاف بر روی میز اتو قرار دهید و اتو را به آرامی بر روی آن از بالای لباس به سمت پایین حرکت دهید . اگر چین و چروک لباس ها زیاد باشد می توانید از اسپری آب پاش در اتو های قدیمی و یا دکمه ی بخار بیشتر یا مه پاش در اتو های جدید  استفاده کنید. توجه داشته باشید که دمای اتو بیش از حد داغ نباشد تا لباس آسیب نبیند.

نحوه اتو کردن بخش آستین پیراهن مردانه

   در مرحله آخر که زمان بیشتری نیاز دارد، برای اتو کشی، آستین ها را به صورت صاف و متوازن بر روی میز اتو قرار داده و از بالا به پایین آستین، اتو را با حرکات منظم چپ و راست بکشید و به چین یا پیلی های سر آستین دقت فراوان داشته باشید و آنها را پیش از اتو کشی منظم کنید . در نهایت همین کار را برای طرف دیگر لباس نیز انجام دهید. داشتن خط اتوی صاف و بی نقص بر روی آستین از مهمترین نکات اتو کشی آستین می باشد.

نکات مهم در مورد اتو کردن پیراهن مردانه یقه دار

حداکثر زمان پیشنهادی برای اتو کشی هر پیراهن، جهت جلوگیری از آسیب دیدگی الیاف لباس 5 دقیقه می باشد.
پیش از اتو کشیدن، پیراهن را بشویید و به دقت آن را بررسی کنید تا لکه‌ای نداشته باشد. زیرا اتو کشی موجب می شود لکه‌ها روی لباس تثبیت شوند.

برای جلوگیری از برق افتادن پیراهن مردانه حین اتو زدن آن، پیشنهاد می شود از آب مقطر در مخزن اتو استفاده کنید.
هنگام اتو زدن پیراهن های مردانه، برچسب راهنمایی لباس را بررسی کنید و دمای اتو را متناسب با جنس پارچه تنظیم کنید تا الیاف لباس دچار آسیب و سوختگی نشود.
در حین اتو زدن، اتو را به هیچ عنوان بر روی دکمه ها قرار ندهید. این کار ممکن است باعث به جا ماندن رد بر روی لباس و همچنین شکستن و یا تغییر رنگ دکمه ها شود.
در صورت امکان، از یک پارچه محافظ در اتو کردن پیراهن های مردانه با بافت حساس استفاده کنید. این کار باعث جلوگیری از تماس مستقیم صفحه اتو با پیراهن می شود و از آسیب احتمالی به لباس جلوگیری می کند.
پس از پایان اتو کشی، آب داخل مخزن اتو را خالی کنید. آب باقی مانده در مخزن باعث تشکیل رسوب در اتو می ‌شود و در استفاده‌ های بعدی، این رسوب‌های سفید از دستگاه خارج شده و روی لباس‌های تیره لکه ایجاد می کنند.

سخن پایانی

در نهایت، درست اتو کردن لباس ها در حفظ و بهبود ظاهر لباس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. با رعایت مراتب و نکات گفته شده در این مقاله در مورد اتو کردن پیراهن های مردانه یقه دارو بررسی و مطالعه برچسب دستورالعمل مربوط به هر پیراهن می توانید بدون آسیب زدن به الیاف پارچه و باقی ماندن چین و چروک های عمیق، لباس هایتان را به خوبی اتو کنید.

دیگر مقالات این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
حساب کاربری من
خانه
وبلاگ