مجله اتوکالا

آموزش اتو کردن مانتو شلوار اداری

اتو کردن مانتو اداری صورتی
زمان مطالعه: [rt_reading_time] دقیقه

نحوه اتو کردن مانتو شلوار اداری برای خانم‌های شاغل، مساله‌ای مهم و اساسی است. مانتو شلوار اداری لباس روزانه کاری خانم‌ها است و نقشی اساسی در داشتن ظاهری زیبا، آراسته و رسمی در محیط کار دارد. به همین خاطر بسیاری از خانم‌های شاغل در جستجوی بهترین آموزش اتو کردن مانتو شلوار اداری هستند تا در کمترین زمان، نتیجه مطلوب را به دست آورند.
با خواندن این مقاله ابتدا با نکات مهمی که برای اتو کردن مانتو شلوار اداری لازم است بدانید، آشنا خواهید شد. در ادامه مقاله هم به صورت مرحله به مرحله، توضیحات کامل آموزش اتو کردن مانتو شلواری آورده شده تا دغدغه شما در این زمینه برطرف شود.

نکات مهم پیش از اتو کردن مانتو شلوار اداری

  • برای اتو کردن مانتو شلوار اداری شما به یک اتو بخار مناسب، آب برای اسپری کردن، پارچه یا پد، آویز لباس و سطحی تمیز و صاف برای قرار دادن مانتو شلوار روی آن نیاز دارید. میز اتو بهترین گزینه است. در صورت نداشتن میز اتو می‌توانید از تخت‌خواب و یا یک پتو بر روی زمین استفاده کنید.
  • قبل از شروع اتو کردن مانتو شلوار اداری اجازه دهید تا مانتوی شسته شده، کاملا خشک و خنک شود. برای جلوگیری از لک افتادن ناشی از چکه آب، می‌توانید پارچه‌ای نازک را روی قسمتی که می‌خواهید اتو کنید بیاندازید. برای اتو کردن مانتو شلوار اداری که پارچه ظریفی دارد، حتما از این پارچه استفاده کنید تا به بافت لباس شما آسیب نرسد.
  • یکی از مهم‌ترین مسائلی که در نحوه اتو کردن مانتو شلوار اداری موثر است، توجه به جنس پارچه است. جنس پارچه مانتو شلوار تعیین کننده میزان دما و مقدار فشار لازم برای اتو کردن است. دما و فشار بیش از مقدار لازم، باعث آسیب جدی به لباس خواهند شد.
  • برای جلوگیری از برق افتادن مانتو شلوار اداری اتو را مستقیما روی لباس قرار ندهید. استفاده از اسپری آب و قرار دادن یک پارچه روی مانتو شلوار می‌توانند از برق افتادن لباس پیشگیری کنند.
  • نکته‌ دیگری که قبل از اتو کشیدن باید به آن توجه کنید، توجه به توضیحات تولیدکننده لباس مندرج بر روی برچسب داخل لباس است. بر روی این برچسب مهم‌ترین مواردی که برای اتو کردن باید رعایت کنید، به صورت مختصر نوشته شده است.

نحوه اتو کردن مانتو شلوار اداری

اگر مانتو شلوار اداری را در چند بخش در نظر بگیرید، راحت‌تر می‌توانید اتو کشیدن را انجام دهید. بخش‌های مانتو عبارتند از یقه، شانه، آستین، دکمه، جلو و عقب مانتو. شلوار هم دارای کمر، جیب، زیپ و پا است. در ادامه با آموزش اتو کردن مانتو شلوار اداری برای هر کدام از این بخش‌ها آشنا می‌شوید.

اتو کردن یقه مانتو اداری

شروع اتو کردن یقه از قسمت داخلی آن است. اتو را از مرکز یقه به طرفین به صورت جداگانه حرکت دهید. در این مرحله باید مراقب باشید که حرکت اتو به سمت بیرون، باعث چین خوردن گوشه‌های بیرونی یقه نشود. بعد از این کار یقه را برگردانید و همین مراحل را برای قسمت بیرونی یقه انجام دهید.

اتو کردن شانه مانتو اداری

اگر شانه مانتو دارای چروک‌های زیادی است می‌توانید از اسپری آب کمک بگیرید. میز اتو دارای یک بخش باریک است که در این مرحله به کار می‌آید. یک شانه را داخل این بخش باریک قرار دهید و حلقه آستین را اتو کنید. همین کار را برای شانه دیگر مانتو هم انجام دهید. پس از این مرحله، اتو کشیدن را از مرکز به سمت شانه انجام دهید.

اتو کردن آستین مانتو اداری

با اینکه اتو کشیدن آستین مانتو اداری به خاطر انحنای حلقه آستین کمی سخت است، سعی کنید هر دو طرف آستین را اتو کنید تا چروک‌ها کاملا برطرف شوند. آستین را به صورت کامل روی میز اتو قرار دهید، طوری که دکمه سرآستین رو به بالا باشد. بهتر است اتو را از سمت سرآستین به طرف حلقه آستین حرکت دهید. آستین را برگردانید و به همین صورت طرف دیگر آن را هم اتو کنید. بعد از اینکه یک آستین را به صورت کامل اتو کردید، همین مراحل را برای آستین دیگر هم انجام دهید.

اتو کردن آستین مانتو اداری
در این تصویر خانمی را مشاهده می‌کنید که در حال اتو کردن آستین مانتوی اداری خود است. اتوی آستین مانتو یکی از سخت ترین قسمت ها است.

اتو کردن جلو و عقب مانتو اداری

با اینکه جلو و عقب لباس بیشتر لباس را تشکیل می‌دهند اما اتو کردن آن‌ها راحت‌تر از دیگر بخش‌ها است. بر روی هر قسمت آب را اسپری کنید و با انتخاب دما و فشار مناسب اتو کردن این دو بخش را انجام دهید.

اتو کردن بخش دکمه‌دار مانتو اداری

ابتدا این قسمت‌ها را از داخل و به صورت کامل اتو کنید. بعد از آن مانتو را به رو برگردانید و فضای بین دکمه‌ها را هم اتو کنید. باید دقت داشته باشید که اتوی داغ با دکمه‌ها تماس مستقیم نداشته باشد، زیرا گرمای اتو ممکن است باعث خط افتادن، ترک برداشتن، شکستن و تغییر رنگ دکمه شود.

بعد از پایان اتو کردن مانتو اداری آن را مستقیما بر روی جارختی آویزان کنید. قرار دادن مانتوی تازه اتو شده که هنوز گرم است بر روی هر سطح دیگر، باعث چروک شدن سریع آن خواهد شد. 

اتو کردن شلوار اداری

در اولین مرحله شلوار را برگردانید و از داخل، آستر جیب‌ها را اتو کنید. سپس کمر شلوار را روی میز اتو قرار دهید و هر دو طرف آن را اتو کنید. در آخرین مرحله هر پای شلوار را طوری روی میز اتو قرار دهید که از کمر تا دم‌پا، روی میز قرار داشته باشد. اتو کردن را از سمت کمر به سمت دم‌پا انجام دهید.

برای داشتن خط اتوی صاف، دو طرف خط اتو را بین انگشتان نگه‌دارید و بکشید. با حرکت اتو از سمت بالا به سمت دم‌پای شلوار خط اتو را اتو کنید.

نتیجه‌گیری

مانتو شلوار اداری لباس فرم و رسمی خانم‌ها در محیط کار است که آراستگی و زیبایی یک خانم در محیط کار به آن بستگی دارد. به همین خاطر اتو کردن مانتو شلوار اداری یکی از دغدغه‌های خانم‌های شاغل محسوب می‌شود. در این مقاله به آموزش اتو کردن مانتو شلوار اداری پرداخته شد و نکات ریز و درشت پیرامون این کار به صورت کامل توضیح داده شده است تا بتوانید به راحتی با ظاهری زیبا و شیک در محیط کار روزانه خود حضور داشته باشید.

دیگر مقالات این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
حساب کاربری من
خانه
وبلاگ